KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - informatyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Nysa Otwartych Danych - I miejsce w Nyskim Hackathonie

Pierwsze miejsce za aplikację "Nysa Otwartych Danych" zdobyła drużyna "DreamsSoft" w składzie: Mariusz Olszowski, Dawid Hawryluk - studenci informatyki PWSZ w Nysie oraz Rafał Chramęga - uczeń ZSiPO w Nysie.

Mariusz Olszowski tak opisuje swój projekt:

Przyjechaliśmy z pomysłem, aby (jak większość uczestników) zrealizować aplikacje webową, która będzie wykorzystywała bazy komunikacji miejskiej oraz wydarzeń kulturowych. Chcieliśmy te dwa obszary ze sobą spiąć. Napotkaliśmy jednak problem jakim okazały się udostępnione dane. Były one nieczytelne, ciężkie do wykorzystania. Postanowiliśmy pomóc nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom Hackathonu. Stworzyliśmy więc interfejs otwartych danych (najprościej nazwałbym to API). Sprawiliśmy, że udostępnione nam informacje stały się przejrzyste, proste do użycia. Ku naszemu zdziwieniu, już u podstaw funkcjonalności zgłaszały się do nas drużyny, aby skorzystać z naszego projektu. Na silniku stworzonego interfejsu zbudowaliśmy prototyp pierwotnego pomysłu, z jakim przyjechaliśmy na turniej. Napisaliśmy fragment aplikacji webowej ("jakdojade"), która zawierała funkcjonalność śledzenia w czasie rzeczywistym. Był to poboczny projekt. Chcieliśmy tym samym pokazać, że korzystając z naszego interfejsu jesteśmy w stanie w szybki sposób zbudować użyteczne aplikacje.

Wrażenia? Było super. Wszystkiego pod dostatkiem, a najważniejsze - mentorzy. Głównie podziękowania od nas idą w stronę Tomasza Turczynowicza, Lecha Baranowskiego i Szymona Ciupy; ale niemniejszy wkład mieli też inni. Chodzi mi głównie o Ich otwarte głowy i to, że byli ponad wszystkie "wygrana", "lepsi", "ja" - dla nich naprawdę liczyła się zabawa i rozwój.

Drugie miejsce zajęła drużyna "Ale czad", w składzie: Sebastian Szewczul, Krzysztof Kula - studenci informatyki PWSZ w Nysie oraz Aleksander Kurczyk z Politechniki Wrocławskiej, za zbudowanie własnego czujnika do monitorowania jakości powietrza oraz aplikacji, która pozwalała wyświetlać dane z czujnika na mapie oraz na wykresach. Więcej >>

W maratonie programowania Hackathon wzięło udział 13 drużyn z całej Polski. Uczestnicy pierwszego w Nysie Hackathonu mieli za zadanie stworzenie aplikacji mobilnej lub serwisu internetowego promującego aspekty: turystyczne, kulturalne, sportowe i rekreacyjne Gminy Nysa. Zgodnie z zasadami maratonu na projekt i realizację aplikacji uczestnicy mieli 30 godzin. Hackathon odbył się w dniach 28-29 października 2017 r. w Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innnowacyjnych PWSZ w Nysie.

 
Instytut Nauk Technicznych - kierunek informatyka, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK