KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - informatyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Dzień z życia kodu - prezentacja

Jak wygląda praca programisty w komercyjnych projektach i w jaki sposób wykorzystać czas spędzony na studiach, by jak najlepiej przygotować się do takich projektów - taką wiedzą podzielił się ze studentami kierunku informatyka absolwent mgr inż. Tomasz Stolarczyk.

Spotkanie odbyło się 10 stycznia 2018 r. i miało na celu zapoznanie studentów informatyki z różnicami między projektami wykonywanymi na studiach, a projektami komercyjnymi. Pan Tomasz opowiedział, jaką drogę musi przejść każda linijka kodu i na jakie etapy dzieli się ta droga począwszy od zbierania wymagań od klienta, a kończąc na wdrożeniu aplikacji. Studenci dowiedzieli się także jak ważne jest testowanie aplikacji oraz poznali różnice między testami jednostkowymi, integracyjnymi i akceptacyjnymi. Na prostym przykładzie studenci poznali techniki programowania sterowanego testami (TDD). Szczególny nacisk został położony na pokazanie tego, jak pracować nad projektem w zespole i jakimi narzędziami się posługiwać, aby ta praca była prosta i przyjemna.

Druga część wykładu miała na celu zachęcenie studentów do próby odtworzenia podczas pracy nad projektami studenckimi warunków, jakie spotkają w przyszłej pracy. Pan Tomasz podał również kilka wskazówek dotyczących wykorzystania możliwości, jakie mają studenci, by podnosić swoje kwalifikacje już na studiach i być bardziej atrakcyjnym na rynku pracy po ich zakończeniu.

Mgr inż. Tomasz Stolarczyk jest programistą z wieloletnim doświadczeniem i szerokimi zainteresowaniami z zakresu tworzenia i dostarczania oprogramowania, począwszy od rozwiązań w chmurze po budowanie Internetu rzeczy na morzu. Pracował zarówno z wielkimi monolitycznymi aplikacjami jak i mikroserwisami z ciągłym wdrażaniem.

 

Instytut Nauk Technicznych - kierunek informatyka, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK