Biuro Karier

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

Zawodowcy z Nysy - Nike Sienicka-Zuwała

Nike Sienicka-Zuwała, absolwentka filologii angielskiej (2008 r.), nauczyciel mianowany w Diecezjalnym Gimnazjum oraz Liceum Humanistycznym w Nysie.

Gdzie obecnie Pani pracuje i jak długo?

Od 2011 roku do chwili obecnej mam przyjemność uczyć języka angielskiego w Diecezjalnym Gimnazjum oraz Liceum Humanistycznym w Nysie. Jest mi niezwykle miło, że mogę towarzyszyć młodym ludziom w ich przygodzie z językiem angielskim. Szczególnie, że poziom nauczania jest tu naprawdę wysoki. Pracę nauczyciela łączę z pracą wychowawcy, co jest niemałym wyzwaniem. Wraz z innymi nauczycielami języków obcych biorę udział w wymianach zagranicznych (Program Erasmus+), zapraszam zagranicznych gości oraz prowadzących ciekawe warsztaty dla młodzieży. Oprócz pracy w DGiLH, od 2008 r. roku współpracuję z Centrum Edukacyjnym Universum w Nysie, gdzie prowadzę kursy języka angielskiego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Czym chciałaby się Pani pochwalić / a może jakieś sukcesy zawodowe?

Moi uczniowie biorą udział oraz odnoszą sukcesy w konkursach językowych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Cały czas realizuję kolejne ścieżki rozwoju zawodowego, w 2016 r. uzyskałam stopień nauczyciela mianowanego. Z wieloma byłymi uczniami utrzymuję stały kontakt, co jest niezwykle satysfakcjonujące.
Myślę, że wszystko to dzięki temu, iż oprócz pasji, jaką jest nieustanne odkrywanie języka angielskiego, jest dobry kontakt z młodzieżą, podobne pasje i zainteresowania oraz szacunek, jakim darzę każdego ucznia. Tę drogę pomogły mi wybrać studia na kierunku filologia angielska, który ukończyłam w 2008 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie (licencjat), a następnie w 2010 roku na Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu (studia magisterskie). To właśnie zajęcia z metodyki na PWSZ w Nysie "wciągnęły" mnie na tyle, że postanowiłam zostać nauczycielem ?.

Czym się Pani interesuje?

Oprócz pracy jako nauczyciel, w wolnych chwilach staram się rozwijać swoją drugą pasję, jaką jest rysowanie i malowanie. Jest to dla mnie znakomita forma relaksu oraz odskocznia od codzienności.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 
Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2012    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK