KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychE-DziekanatDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Zawodowcy z Nysy - Michał Nalborski

Absolwent kierunku dietetyka (2013 r.), właściciel Poradni Dietetycznej "Nasz Dietetyk", autor Programu Dietetycznego.

- Czy po ukończeniu PWSZ w Nysie kontynuował Pan edukację?

Tak. W 2014 roku ukończyłem studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie.

- Proszę opisać specyfikę Pana działalności gospodarczej.

Od 2014 roku prowadzę Poradnię Dietetyczną na terenie Nysy oraz Kłodzka. Przychodzą do mnie osoby - z różnymi chorobami, problemami, nadmierną masą ciała lub chcący poprawić swoją sylwetkę.

- Czy w czasie studiów był Pan zatrudniony?

Podczas studiów odbywałem praktykę w "Nyskim" Szpitalu oraz w Domu Opieki Społecznej.

- Czy korzystał Pan z jakiegoś wsparcia zakładając własną firmę?

Poradnię "Nasz Dietetyk" stworzyłem małymi kroczkami z własnych oszczędności. Gdyby nie fakt, że dietetyk nie potrzebuje dużo wkładu własnego na rozpoczęcie działalności gospodarczej, to pewnie ciężko byłoby mi wystartować. Wystarczył komputer, drukarka, mała waga i chęci do pracy. Aktualnie otrzymałem dofinansowanie na nowy projekt - Program Dietetyczny, który jeszcze w tym roku zostanie wdrożony do użytku dla wszystkich dietetyków w Polsce. Na pewno te pieniądze na rozwój działalności pozwolą mi realizować mój wielki cel, jakim jest utworzenie nowoczesnego Programu Dietetycznego dla Dietetyków.

- Na czym polega Pana praca? Jak wygląda dzień pracy?

Umawiam wizyty telefonicznie i staram się tak zaplanować tydzień, abym w dni, w które nie mam pacjentów, mógł tworzyć jadłospisy. Pierwsze wizyty odbywają się na zasadzie wywiadu na poczet przygotowania programu żywieniowego. Druga wizyta to przekazanie diety wraz z omówieniem. Na kolejnych wizytach sprawdzamy pomiary i obserwujemy postępy.

- W jakim stopniu studia przygotowały Pana do wykonywanego zawodu? W jaki sposób Uczelnia pomogła Panu w ścieżce kariery?

Powiem szczerze, że z przypadku trafiłem na kierunek dietetyka. Początkowo chciałem studiować zarządzanie i inżynierię produkcji, ale za namową kolegi, któremu jestem wdzięczny, znalazłem się na dietetyce. Studia na pewno pokazały, że to co robię daje mi satysfakcję i dużo energii. Największe szczęście jest wtedy, gdy przychodzi pacjent na wizyty kontrolne i widać efekty oraz jego zadowolenie. Obserwując jak życie pacjenta i jego zdrowie poprawia się mogę czuć się spełniony z tego co robię. Miłe, ciepłe słowa od ludzi to najlepsza motywacja do pracy.

- Co doradziłby Pan obecnym studentom swojego kierunku?

Koszty rozpoczęcia działalności gospodarczej są tak niskie, że nie ma co się zastanawiać. Z początku myślałem, że to będzie tylko dodatek to mojego życia i nie będę w stanie się utrzymać z samej Poradni. Przyznaję, że pierwszy rok był trudny i próbowałem każdej metody dotarcia do pacjenta. Teraz wiem, że było warto!

- Jakie są Pana plany zawodowe, jakie wyzwania biznesowe stawia sobie Pan za cel?

Największym moim celem - misją jest stworzenie najlepszego w Polsce Programu Dietetycznego. Konkurencję mam dużą, ale będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby zdobyć jak największą ilość dietetyków, którzy zaufają mojemu programowi, a ich praca będzie wydajniejsza. Tego sobie życzę!

- Jakie są Pana pasje/hobby/zainteresowania? Czym zajmuje się Pan w wolnym czasie?

W czasie wolnym jeżdżę na rowerze oraz chodzę na siłownię. 4 lata byłem zawodnikiem KU AZS PWSZ w Nysie, z którym w 2009 r. zdobyłem złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski. Starałem się godzić piłkę siatkową zawodowo wraz z nauką. Aktualnie gram w siatkówkę rekreacyjnie ze względu na mój cel, o którym wspomniałem wyżej. Moja praca to moja pasja!

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2017   kontakt z webmasterem
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK