KontaktAktualności instytutoweAktualności uczelnianePrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - architektura

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Plener rysunkowy w Paczkowie

W dniach 15-19 maja br. w Paczkowie odbył się coroczny plener rysunkowy, do którego Burmistrz Paczkowa Artur Rolka zaprosił między innymi studentów kierunku architektura Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Nyską Uczelnię reprezentowały studentki Joanna Hnat i Maja Łaski pod kierunkiem dr inż. arch. Piotra Opałki, który corocznie zapraszany jest na to wydarzenie w roli konsultanta i mentora. Uczestnicy pleneru codziennie wykonywali po kilka prac o tematyce związanej z architekturą Paczkowa jak i krajobrazami pobliskiego Jesenika. Pojawienie się w plenerze rysujących studentów za każdym razem wzbudzało zainteresowanie przechodniów, co stanowiło również świetną okazję dla promocji PWSZ w Nysie. W czasie pleneru studenci mogli nie tylko wymienić doświadczenia artystyczne, ale również lepiej poznać Polskie Carcassone i pogranicze polsko-czeskie. Plener zakończył się wernisażem w Domu Plastyka, w którym uczestniczyło ponad 200 osób. Dodatkową satysfakcją dla uczestników będzie z pewnością wydanie kalendarza ściennego z pracami powstałymi w czasie pleneru, który jako materiał promocyjny Burmistrz Paczkowa corocznie rozsyła m.in. do wszystkich wydziałów architektury w Polsce, samorządów powiatu nyskiego oraz miast partnerskich.

Więcej o wydarzeniu: http://paczkow.pl/1198/plener-architektoniczny-studentow.html

dr inż. arch. Piotr Opałka
Instytut Architektury i Urbanistyki

 

Instytut Nauk Technicznych - kierunek architektura, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2017    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK