KontaktAktualności instytutoweAktualności uczelnianePrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Architektury i Urbanistyki - kierunek architektura

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Zawodowcy z Nysy - Magdalena Czaja

Magdalena Czaja, absolwentka kierunku architektura i urbanistyka (2014 r.) mieszka i pracuje jako freelancer w Maladze w Hiszpanii.

Jak wyglądała Pani droga zawodowa?
W Polsce pracowałam w ModernStudio Architektury, a wcześniej odbywałam staż w pracowni ArchiConcept. W Hiszpanii dzięki programowi Erasmus+ realizowałam praktyki i staże w takich biurach jak Gana Arquitectura, Dika estudio, Arq8 Arquitectura i Fit*Design.

Jak Erasmus wpłynął na Pani życie zawodowe?
Moja przygoda z programem Erasmus+ zaczęła się od wyjazdu na wymianę uczelnianą do Włoch na Universita della Calabria. Ten wyjazd rozbudził we mnie kreatywność i pozwolił mi wzbogacić swoją wiedzę, a także spojrzenie na architekturę i sztukę. Przez to, że uczelnia znajdowała się w południowej części Włoch, i niestety znajomość języka angielskiego nie była wystarczająca, by porozumieć się nawet na uczelni, wymusiło to na mnie naukę języka włoskiego. Poznałam wielu wspaniałych przyjaciół różnych narodowości, zwiedziłam dużo ciekawych miejsc. Był to niesamowity czas na tyle, że chciałam to powtórzyć, więc zaczęłam szukać sposobności, by ponownie wyjechać. Wraz z moimi koleżankami z roku Dorotą Ankowską i Magdaleną Lazar, z którymi wspólnie byłyśmy w Calabrii, nawiązałyśmy współpracę z biurem Gana Arquitectura, które swoją siedzibę ma na południu Hiszpanii w Maladze. Od tamtej pory rokrocznie wyjeżdżałam na praktyki i staże do różnych biur, aby wzbogacać doświadczenie zawodowe i "szlifować" języki. Czuję się bardzo związana z Hiszpanią, gdzie znalazłam swoje miejsce na ziemi, jakim jest Malaga. Postanowiłam tu rozwijać swoją dalszą karierę zawodową.

Jakie ma Pani plany zawodowe?
W najbliższym czasie planuję rozpocząć procedurę uznania polskiego dyplomu studiów wyższych w Hiszpanii. Na dzień dzisiejszy nie myślę o powrocie na stałe do Polski. Uważam, że dzięki moim wyjazdom nabrałam wiary we własne umiejętności. Mam odwagę do realizowania własnych marzeń. Od dzieciństwa chciałam projektować wnętrza i właśnie na tym teraz się skupiam. W wolnym czasie gram w koszykówkę i spotykam się ze znajomymi.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym w słonecznej Hiszpanii!

 

Instytut Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2017    kontakt z webmasterem:
Instytut Architektury i Urbanistyki - architektura, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK