KontaktAktualności instytutoweAktualności uczelnianePrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - architektura

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Artur Machura, absolwent Architektury i urbanistyki (2012r.)
architekt w Isherwood McCann Architects w Leicester w Wielkiej Brytanii.
Jego hobby to muzyka - śpiewa w zespole K'away, który planuje wydać płytę jeszcze w tym roku.

Jak wyglądał Pana start w życie zawodowe?
Po ukończeniu studiów razem z grupą niesamowitych ludzi wybrałem się na rowerze z Nysy nad Morze Czarne. Na pewno by się to nie udało bez wsparcia PWSZ w Nysie. Podróż zajęła blisko miesiąc. Wielokrotnie przekraczaliśmy granice, nie tylko te między państwami ale także te wewnętrzne - przeciwstawiając się własnym słabościom. Po powrocie wiedziałem, że długo nie zostanę w jednym miejscu.
Parę miesięcy później dzięki Uczelni wyjechałem na staż do gorącej Hiszpanii. Kilka miesięcy poznawałem tajniki konserwacji i tradycyjnych technik budowlanych. Nie tylko pracą człowiek żyje, więc była i siesta i fiesta. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, z kilkoma utrzymuję kontakt do dziś. Po powrocie do Polski pracowałem w kilku firmach. W międzyczasie założyłem również własną działalność architektoniczną aż po paru latach trafiłem do Anglii.

Gdzie obecnie Pan pracuje?
Obecnie pracuję w Isherwood McCann Architects, małym biurze architektonicznym w Leicester na stanowisku architectural assistan. Firma zatrudnia niewiele ponad 10 osób i może też dlatego panuje tam dosyć swobodna i przyjazna atmosfera. Głównie zajmujemy się obiektami przemysłowymi, biurowcami, ale również budownictwem mieszkaniowym. Realizujemy projekty na terenie całej Wielkiej Brytanii. Pomimo niewielkiej obsady pracujemy dla uznanych w kraju oraz w świecie firm oraz instytucji państwowych. Obecnie zajmuję się projektem centrum dystrybucyjnego w Szkocji dla powszechnie znanej międzynarodowej sieci handlowej.

Jakie ma Pan hobby/zainteresowania?
PWSZ w Nysie dało mi również możliwość rozwijania moich muzycznych pasji co kontynuowałem po ukończeniu studiów. W grudniu 2015 z zespołem Master Men wydałem krążek Through The Window. Płyta dostała dość przychylne recenzje w polskim Teraz Rock jak i holenderskim iO Pages. Niestety, ponieważ opuszczałem Polskę, zostawiłem zespół. Na szczęście zespół z nowym wokalistą wciąż koncertuje i powoli przygotowuje materiał na drugi album. Ja tez nie rozstałem się z muzyką i od pół roku śpiewam w nowym składzie. Grupa nosi nazwę K'away i właśnie kończymy materiał na pierwszą płytę. Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze w tym roku.

Korzystając z okazji chciałem podziękować serdecznie swojemu promotorowi panu dr hab. Bogusławowi Szubie oraz opiekunowi Akademickiej Sceny Artystycznej panu Romanowi Hudaszkowi.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 

Instytut Nauk Technicznych - kierunek architektura, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2017    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK