KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek dietetyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Problem nadwagi i otyłości w Polsce"

Otyłość staje się coraz poważniejszym problemem XXI wieku. Obecnie możemy mówić o epidemii tego schorzenia. Otyłość jest odpowiedzialna za wiele chorób. Nadwaga i otyłość stają się coraz większym problemem epidemiologicznym również w Polsce, który dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Dlatego też Instytut Nauk o Zdrowiu przy PWSZ w Nysie wychodząc naprzeciw temu problemowi zorganizował 26 maja 2017 roku Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową, której tematem przewodnim był problem nadwagi i otyłości w Polsce. Głównym celem konferencji było podniesienie świadomości słuchaczy w zakresie przyczyn powstawania otyłości, wskazanie kierunków profilaktyki i leczenia tego schorzenia oraz skali jakiej ona dotyczy. Podczas trwania konferencji zaproszeni specjaliści z zakresu żywienia, psychologii i leczenia otyłości z wiodących ośrodków akademickich w Polsce oraz przedstawicieli firm: Sanprobi, Fresenius Kabi, Medkonsulting i Infinita dzieli się swoją wiedzą i doświadczaniem w omawianym temacie.

W trakcie sesji naukowej zapoznano słuchaczy z wynikami badań studentów ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz studentów Naszej Alma Mater.

Prezentowane wyniki są rezultatem badań realizowanych przez studentów m.in. w ramach działalności studenckich kół naukowych.

Komisja wyróżniła trzy prace studenckie, m.in. nagrodę otrzymała studentka dietetyki PWSZ w Nysie Pani Sonia Dziergas, za pracę pt. "Wpływ 10-cio dniowej diety owocowo-warzywnej na skład ciał i parametry morfologiczne krwi".

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za czynny udział. Gratulujemy zwycięzcom konkursu.

dr. n. med. inż. Marta Misiarz

   
Instytut Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    kontakt z webmasterem:
Instytut Architektury i Urbanistyki - architektura, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK