KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek dietetyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

IV Fit Maraton

8 listopada br. odbył się kolejny Fit Maraton przygotowany przez przyszłych trenerów personalnych czyli studentów psychofizycznego kształtowania człowieka PWSZ w Nysie pod okiem mgr Ewy Szury, z-cy Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu. Była to doskonała okazja do zaprezentowania przez studentów nabytych i doskonalonych w czasie studiów umiejętności.

Maratony są organizowane z kilku powodów - pierwszy, podstawowy dotyczy praktycznego przygotowania do zawodu. Przyszli trenerzy mają okazję brać udział w organizacji maratonu - od pomysłu, tematyki, projektowania plakatu, zachęcania kolegów do udziału, przygotowywania treningów, po zaprezentowanie na scenie przed "publicznością" efektów swojej pracy.

Kolejnym powodem, dla którego tworzymy maratony to propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia wśród społeczności akademickiej i mieszkańców miasta. Poza zachęcaniem do aktywności pokazujemy jak zdrowo i bezpiecznie wykonywać konkretne pozycje, ćwiczenia, treningi. Uświadamiamy jak ważny jest ruch niezależnie od wieku, płci czy wykonywanego zawodu. Pielęgniarka i ratownik medyczny muszą być sprawni by móc nieść pomoc innym. Informatyk, programista, bankowiec w swoim siedzącym trybie życia zawodowego nie mogą zapominać o ruchu. Dietetyk wie, że żywienie by być zdrowym i zadbanym to za mało, że 70% stanowi dieta a 30% ruch itp.

W efekcie w imprezie wzięło udział ok. 100 uczestników. Byli to głównie studenci kosmetologii, dietetyki, ratownictwa medycznego, informatyki oraz mieszkańcy Nysy i okolic.

W grudniu kolejny, V Fit Maraton, w klimacie świątecznym z wieloma niespodziankami.

Zapraszamy do galerii zdjęć: facebook
Zapraszamy do obejrzenia filmu: youtube

Szczegóły wkrótce.
ZAPRASZAMY

   
Instytut Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK