Tytuł: Jak rozpocząć własny biznes? Poradnik dla rozpoczynających działalność

Autorzy: Aldona M. Dereń, Robert Kamiński, Danuta Seretna-Sałamaj, Marek Wilimowski
ISBN: 978-83-60081-71-6
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza PWSZ w Nysie
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 258
 
Spis treści - pobierz (.pdf)

 

Niniejsza publikacja jest wynikiem zaangażowania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w projekt Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej, finansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Projekt „Kreator innowacyjności” został stworzony z myślą, by zachęcić studentów oraz nauczycieli akademickich, poprzez kształtowanie i rozwijanie postaw przedsiębiorczych, do zakładania własnej działalności gospodarczej. Prowadzenie swego własnego biznesu jest dla wielu osób kuszącą perspektywą. Bardzo często jednak młodzi ludzie boją się ryzyka związanego z założeniem własnej działalności gospodarczej w obecnych warunkach rynkowych. Projekt powstał z myślą o osobach posiadających pomysł na własny biznes, by pomóc im otworzyć drzwi do osiągnięcia sukcesu, przy odpowiednio dobranej pomocy oraz skondensowanej wiedzy o przedsiębiorczości, praktycznym zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Publikacja ma za zadanie ukazać drogę do przebrnięcia przez formalności, które są niezbędne w celu założenia działalności gospodarczej.
Celem niniejszej publikacji jest przekazanie czytelnikom skondensowanej wiedzy z zakresu prawa i zarządzania, a także wskazanie źródeł finansowania działalności oraz przewodnik po biznes planie. Opracowanie zawiera sporą ilość informacji, w tym prawnych, koniecznych przedsiębiorcy.
(ze wstępu)