Kontrast:

Nominacja profesorska dla Pani
prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Elżbieta Grochowska-Niedworok

Mamy zaszczyt poinformować społeczność akademicką PWSZ w Nysie, że w dniu 5.02.2021 roku Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Pani Profesor Elżbiecie Grochowskiej-Niedworok akt nominacji profesorskiej - profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Pani prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Elżbieta Grochowska-Niedworok jest związana z PWSZ w Nysie od 2007 roku. Jest współtwórcą kierunku dietetyka. W latach 2007-2012 była Dyrektorem Instytutu Dietetyki.

Kierunki pracy naukowej Pani Profesor to m.in.: ocena sposobu żywienia i preferencji żywieniowych wybranych grup ludności, szacowanie zawartości wybranych witamin i składników mineralnych w podstawowej diecie szpitalnej, ocena zwyczajów żywieniowych studentów na podstawie spożycia wybranych produktów spożywczych, ocena zawartości błonnika pokarmowego w jadłospisach i udziału czynników wpływających na jego spożycie, ocena stanu wiedzy i jego wpływu na nawyki żywieniowe wybranych grup ludności. Pani Profesor jest autorką lub współautorką blisko 220 publikacji, członkiem komitetu naukowego licznych konferencji naukowych krajowych i zagranicznych dotyczących problematyki żywienia.

Pani Profesor składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2021. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik