Kontrast:

Nowi inżynierowie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji 

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji kolejna grupa studentów z powodzeniem zdała egzaminy dyplomowe. Nowi inżynierowie kształcili się na specjalnościach: zarządzanie produkcją i usługami oraz automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne.

Nawiązane ostatnio kontakty i podpisane umowy o współpracę z firmami, które specjalizują się w wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań w procesach produkcji mają swoje pozytywne odzwierciedlenie w zainteresowaniach studentów.

Wśród tegorocznych prac dyplomowych, oprócz tematów dotyczących praktycznego zastosowania klasycznych i nowoczesnych technik zarządzania, modelowania i optymalizacji procesów produkcji oraz doskonalenia procesów obróbki, pojawiły się również prace związane z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii oraz wykorzystywaniem ciepła odpadowego w produkcji energii elektrycznej. Tematyka zrównoważonego rozwoju i procesy oparte na obiegu zamkniętym stają się coraz atrakcyjniejsze dla studentów kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. Trudny okres pandemii, w czasie którego powstawały tegoroczne prace nie wpłynął negatywnie na poziom tych prac. Komisje egzaminacyjne wysoko oceniają tegoroczne przygotowanie studentów i przebieg obron.

- Wszystkim nowym inżynierom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłej karierze zawodowej mając nadzieję, że z wiedzą i umiejętnościami otrzymanymi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie z powodzeniem poradzą sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami, z którymi nie raz przyjdzie im się zmierzyć – podkreśla Rektor prof. Przemysław Malinowski.

Przyszli inżynierowie i magistrowie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie mogą zdobywać wiedzę i doświadczenie w przedsiębiorstwach z branży nowych technologii, energii odnawialnej oraz w firmach będących regionalnymi liderami w gospodarce. Dodatkowe umiejętności praktyczne i kompetencje zawodowe uzyskiwane są również poprzez certyfikowane szkolenia zawodowe realizowane w ramach projektów unijnych prowadzonych przez PWSZ w Nysie. W zakresie odbywania praktyk, staży i wyjazdów studyjnych nyska uczelnia współpracuje m.in. z takimi przedsiębiorstwami jak: Alsecco, Cementownia Odra, Donaldson Polska, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Intersnack Poland, Mitsubishi Electric, Nyska Energetyka Cieplna, Schattdecor, Umicore oraz wielu, wielu innych. W sumie uczelnia w Nysie współpracuje z ponad 100 podmiotami z sektora biznesu.

- Mamy nadzieję, że mając takich partnerów jak Mitsubishi Electric, czy Umicore, kolejne prace inżynierskie, szczególnie studentów specjalności inżynieria zrównoważonego rozwoju oraz prace magisterskie studentów specjalności zrównoważona czystsza produkcja będę w większości prezentowały nowoczesne rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0 i wspierające ideę zrównoważonego rozwoju – podkreśla dr Piotr Chwastyk, Dyrektor Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy PWSZ w Nysie, a także wykładowca na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

Rekrutacja on-line już od 1 czerwca na: www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2021. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik