Kontrast:

Centrum Badawczo-Edukacyjne Konserwacji Zabytków
PWSZ w Nysie

Badania Edukacja Usługi Partnerzy

Zapraszamy na najbliższe wydarzenia organizowane w Łambinowicach przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych.

 

Specjalna edycja Łambinowickich Spotkań Muzealnych odbędzie się w piątek, 19. sierpnia br. o godz. 17:00 w budynku Muzeum przy ul. Muzealnej 4. Spotkamy się z dr. Dawidem Kobiałką, który wygłosi wykład pt. Archeologia zbrodni. W poszukiwaniu grobów masowych z okresu II wojny światowej w chojnickiej Dolinie Śmierci.
Nasz gość przybliży nam nowoczesne metody i techniki badań archeologicznych, które coraz częściej stosowane są w kontekście odkrywania oraz dokumentowania materialnych pozostałości po obozach jenieckich, pracy, koncentracyjnych czy zagłady. Wyjaśni również jak narzędzia te wykorzystuje się w próbach odnajdywania grobów masowych oraz miejsc kaźni z różnych okresów dziejowych, które to poszukiwania określane są mianem archeologii zbrodni.

Centrum Badawczo-Edukacyjne Konserwacji Zabytków Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK