Kontrast:

KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychE-DziekanatDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Wypożyczalnia sprzętu specjalistycznego dla osób z niepełnosprawnościami - bogatsza o mobilne skanery!

Biuro Pomocy Materialnej i Obsługi Osób Niepełnosprawnych w trosce o studentów z niepełnosprawnością ruchową, w ramach doposażenia - wzbogaciło wypożyczalnię sprzętu specjalistycznego o mobilne skanery (ręczne).

Skanery znajdą zastosowanie w przypadku potrzeby szybkiego i sprawnego zeskanowania tekstu (notatki, opracowania, artykułu, wybranych stron z książek, czasopism itp.) w sytuacji, gdy niepełnosprawność utrudnia osobie samodzielne sporządzanie notatek bądź wymaga poświęcenia więcej czasu na te czynności.

W taki skaner doposażono również stanowisko komputerowe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową w Bibliotece PWSZ w Nysie.

Skaner ręczny jest mobilnym, niezależnym urządzeniem, które można wszędzie ze sobą zabrać (działa na baterie). Jest lekki, zgrabny i bez trudu mieści się w torbie czy plecaku. Posiada własną kartę pamięci. Pozwala skanować dokumenty do formatu A4 – w kolorze. Wystarczy przyłożyć skaner do dokumentu i poprowadzić go od góry do dołu, ewentualnie z jednego boku na drugi. Zeskanowany obraz zostaje zapisany na karcie pamięci. Można go również przerzucić na komputer. Skaner ręczny sprawdza się w różnych sytuacjach, również wtedy gdy np. wystąpi potrzeba szybkiego i sprawnego przesłania określonego dokumentu (podania, prośby, decyzji itp.).

Zapraszamy!

 

Małgorzata Dzikowicz
Biuro Pomocy Materialnej i Obsługi Osób Niepełnosprawnych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK