Kontrast:

KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychWirtualna UczelniaDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Zawodowcy z Nysy - Agnieszka Wicińska

Agnieszka Wicińska, absolwentka architektury (2012 r.), związana jest z biurem projektowym Mazur A&A, doktorantka w Katedrze Urbanistyki i Procesów Osadniczych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, opiekunka grupy w warsztatach Fresh Design.

Gdzie obecnie Pani pracuje i jak długo? Jakie ma Pani plany zawodowe?

Od ponad roku związana jestem z biurem projektowym Mazur A&A, w którym pracuję przy dwóch dużych projektach dotyczących rewitalizacji historycznej tkanki miejskiej Wrocławia. Jestem również doktorantką drugiego roku w Katedrze Urbanistyki i Procesów Osadniczych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W pracy naukowej zajmuję się nadrzecznymi przestrzeniami publicznymi, w szczególności zagadnieniami dotyczącymi ich odzyskiwania. W chwili obecnej staram się łączyć obie ścieżki, być może pojawi się następna. Nie wykluczone też, że skupię się w całości na jednej z powyższych.

Czym chciałaby się Pani pochwalić - może jakieś sukcesy zawodowe?

Jedną z większych przyjemności jest dla mnie prowadzenie warsztatów, zarówno dla studentów jak i tych nieco młodszych. Od trzech lat biorę udział, jako opiekun grupy, w warsztatach Fresh Design, skierowanych do studentów z wielu europejskich krajów. Podczas prac projektowych skupiamy się na pracy nad przestrzeniami miejskimi, również tymi związanymi z rzeką. O efektach naszych prac można poczytać tutaj:
https://web.facebook.com/fresh.design.wroclaw/
http://www.freshdesign.edu.pl/pl/strona-glowna/
https://www.youtube.com/watch?v=gWmE1PqToWw

Obecnie pracuję również nad dwoma projektami naukowymi. Jeden dotyczy metamorfoz przestrzeni miejskich Wrocławia, drugi zmian strukturalnych małych miast Dolnego Śląska. W najbliższym czasie ukażą się publikacje moich artykułów związanych z tymi projektami.

W mojej głowie zrodziło się też kilka kolejnych pomysłów, wybiegają one mocno w przyszłość, więc nie mogę na razie zdradzić zbyt wielu szczegółów.

Czy ma Pani jakąś pasję/hobby/zainteresowania?

Fascynuje mnie wszystko co jest związane z betonem, jego użycie w konstrukcjach, ale także w przedmiotach codziennego użytku. Jeszcze na studiach magisterskich założyliśmy razem z jednym z wykładowców koło naukowe zajmujące się konstrukcjami w architekturze współczesnej. Pracujemy z drewnem, gipsem, betonem. Efekty naszych prac można zobaczyć tutaj: https://web.facebook.com/strukturalni/

W wolnym czasie czytam książki, nie tylko o architekturze, robię makiety i piję dużo kawy, którą parzę metodami alternatywnymi.

Można mnie znaleźć tu:
https://web.facebook.com/wicinska.a
https://web.facebook.com/strukturalni/
https://web.facebook.com/fresh.design.wroclaw/
http://www.freshdesign.edu.pl/pl/strona-glowna/
https://www.youtube.com/watch?v=gWmE1PqToWw

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK