Kontrast:

KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychWirtualna UczelniaDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Zawodowcy z Nysy - Agnieszka Birecka

Agnieszka Birecka, absolwentka filologii angielskiej (2013 r.), nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Głuchołazach.

Gdzie obecnie Pani pracuje i jak długo?

Obecnie pracuję w Szkole Podstawowej nr 1 w Głuchołazach na stanowisku nauczyciela języka angielskiego. Prowadzę również szkołę języków obcych. Obecnie poszerzam działalność gospodarczą o nowe oferty kursów tak, aby były dostępne i atrakcyjne dla większości osób. Dążę do tego, aby stworzyć profesjonalne miejsce do nauki języków obcych.

https://www.facebook.com/szkolaeffect/
http://szkolaeffect.pl/

Czym chciałaby się Pani pochwalić - może jakieś sukcesy zawodowe?

Po studiach uparcie poszukiwałam pracy związanej z nauczaniem języka angielskiego. Przyjmowałam oferty pracy w różnych szkołach językowych. Zależało mi jednak na niezależności i realizowaniu własnej wizji nauczania języka, dlatego też postanowiłam się usamodzielnić zawodowo i otworzyć własną szkołę języków obcych. W tym samym czasie otrzymałam ofertę pracy w szkole podstawowej, z której skorzystałam bez wahania. Dodatkowo uzupełniam wykształcenie na studiach magisterskich. Wszystkie te działania wymagają bardzo dobrej organizacji. Jak dotychczas, udaje mi się je pogodzić.

Moim największym sukcesem zawodowym jest podnoszenie poziomu komunikatywności uczniów i przełamywanie ich barier psychologicznych w posługiwaniu się językiem. W nauczaniu wykorzystuję dużo elementów technologii informacyjnej co podnosi poziom motywacji uczniów. Nie zatrzymuję się w miejscu, cały czas szukam nowatorskich rozwiązań, aby nauka przebiegała nie tylko skutecznie, ale i przyjemnie. W realizacji planów pomaga mi wiedza, którą zdobyłam podczas studiów w PWSZ w Nysie.

Jednym z moich wielkich wyzwań zawodowych była praca na stanowisku tłumacza języka angielskiego podczas warsztatów gastronomicznych w Namysłowie, gdzie przez tydzień nawet po kilkanaście godzin dziennie pomagałam uczestnikom w nawiązywaniu kontaktów, realizowaniu planów warsztatów oraz organizacji czasu wolnego.

Czy ma Pani jakieś pasje/hobby/zainteresowania?

W wolnej chwili gram na pianinie i wciąż się rozwijam w tym kierunku. Ponadto skupiam się na wyszukiwaniu nowych metod nauczania w dużych i małych grupach i analizowaniu ich skuteczności. Oddaję się literaturze metodycznej oraz ciekawym webinariom. Cały czas udoskonalam swoje umiejętności językowe, zwłaszcza poprzez czytanie literatury obcojęzycznej.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK