Kontrast:

KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychWirtualna UczelniaDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Absolwent VIP - Monika Hajdziony - Kosmetyczka Roku 2017

Monika Hajdziony, absolwentka kierunku kosmetologia (2010). Dyplomowany kosmetolog, magister biotechnologii kosmetycznej, farmaceuta, podolog, zwyciężczyni konkursu - Kosmetyczka Roku 2017.


Gratulujemy Pani zwycięstwa w konkursie.

Dziękuję.

Proszę nam opowiedzieć o swojej aktualnej pracy.

Obecnie jestem właścicielem Instytutu Kosmetycznego i Odnowy Biologicznej Olimpia Day SPA. Związałam się również z Akademią Esthetic Institute. Ponadto uczestniczę jako szkoleniowiec i prelegent w licznych warsztatach, konferencjach i sympozjach branżowych i poza branżowych.
Jestem szczególnie dumna z tego, że udało mi się stworzyć miejsce, gdzie można spędzić wyjątkowe chwile w niepowtarzalnej atmosferze pełnej relaksu i odprężenia. Olimpia Day SPA to uwieńczenie holistycznego podejścia do pielęgnacji, odpoczynku i relaksu. Filozofia tego miejsca została ukierunkowana z jednej strony na zapobieganie, przeciwdziałanie oraz łagodzenie skutków cywilizacyjnych, takich jak: chroniczne zmęczenie, wyczerpanie organizmu, długotrwały stres, a z drugiej - na kompleksową pielęgnację, pozwalającą osiągnąć jak najlepsze rezultaty w krótkim czasie. Z miesiąca na miesiąc dynamicznie poszerzamy ofertę poprzez wdrażanie nowatorskich terapii oraz nowoczesnych sprzętów.
W odpowiedzi na potrzeby pacjentów nawiązaliśmy współpracę z dietetykiem, dermatologiem i lekarzem medycyny, aby proponować kompleksowe usługi w jednym miejscu.

Czy i w jakim stopniu wiedza zdobyta podczas studiów w PWSZ w Nysie pomogła Pani w karierze?

Spotkałam wiele osób, które całe życie poszukują swojego miejsca w świecie. Tymczasem ja już od wczesnego dzieciństwa miałam mocno sprecyzowane zainteresowania. Wiedziałam co tak naprawdę chcę robić w życiu, potrzebowałam tylko zdobyć odpowiednie przygotowanie. Mój wybór padł właśnie na Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie. To był dobry wybór. Wiedza teoretyczna i praktyczna, którą zdobyłam podczas studiów na kierunku kosmetologia stanowi podwaliny wszystkich działań, które później podjęłam dążąc do tego co obecnie osiągnęłam.

Jakie są Pani szczególne zainteresowania?

Kosmetyki - efekty ich działania stały się dla mnie inspiracją do zdobycia specjalistycznej wiedzy, którą wykorzystuję w praktyce już od ponad 8 lat. Moje marzenia przerodziły się w pełen pasji sposób na życie. Nauka na kilku kierunkach dała mi szeroką wiedzę na temat kosmetyków, składników aktywnych, ich działania dla zdrowiej i zadbanej skóry, a także likwidacji problemów w oparciu o działania farmakologiczne.
Największą radość daje mi możliwość precyzyjnego doboru, odpowiednich rozwiązań w kontekście konkretnych problemów kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Na postawie odpowiednio poprowadzonego wywiadu z klientem, określam drogę, która w najbardziej optymalny sposób doprowadzi do otrzymania oczekiwanych rezultatów.
Słucham, analizuję i szukam efektywnych rozwiązań. Odpowiednio dobrana indywidualna i spersonalizowana pielęgnacja gabinetowa w połączeniu z kompatybilnym składem kosmetyków do pielęgnacji domowej to klucz do sukcesu - zdrowej i zadbanej skóry. Takie podejście pozwala mi na tworzenie wartościowych i trwałych relacji z klientami. Największą satysfakcję dają mi widoczne rezultaty oraz uśmiech pacjenta.
Kosmetyka spersonalizowana to przyszłość kosmetologii i równocześnie moja pasja.

Czy mogłaby nam Pani powiedzieć kilka słów o zwycięstwie w konkursie - Kosmetyczka Roku 2017?

Lepiej się pozytywnie zaskoczyć, niż niemile rozczarować. Wyniki konkursu były dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem. Cieszyłam się już z samego faktu bycia w finale, gdzie nie było osób przypadkowych. Moment ogłoszenia wyników był ogromnie wzruszający, pełen szczęścia i lawiny pozytywnych emocji.
Tytuł Kosmetyczki Roku 2017 to bardzo wielkie wyróżnienie w branży kosmetycznej, ponieważ jest to jedyny konkurs, w którym nagroda przyznawana jest w oparciu o wiedzę i umiejętności. Wygrana to przede wszystkim wspaniały tytuł i prestiż, ale również dalsza motywacja do rozwoju, aby sprostać zaufaniu moich pacjentów.
Wyróżnienie i pochwała mojego warsztatu pracy przez ekspertów branży beauty to wyjątkowy prestiż i szczególny powód do dumy. Konkurs Kosmetyczka Roku, był dla mnie ciekawym i niecodziennym doświadczeniem. Podczas finału konkursu towarzyszył mi delikatny stres, jednak jedynie motywacyjny. Do konkursowego zabiegu podeszłam ze spokojem i opanowaniem.

Co mogłaby Pani przekazać naszym studentkom, które za chwilę rozpoczną swoją karierę zawodową?

Jeżeli kosmetologia jest ich pasją i zamiłowaniem to z pewnością uczynią z tego zawodową przygodę pełną wyzwań. Nie można stać w miejscu, zresztą w przypadku kosmetyki nie można sobie na to pozwolić. Badania naukowe wnoszą nowe składniki aktywne, a rozwijająca się technologia przynosi nowe sprzęty i nowatorskie rozwiązania. Dlatego należy być otwartym i chłonnym wiedzy.
Moim zdaniem obligatoryjne jest, by kosmetolog był osobą wykształconą i kompetentną, by miał profesjonalne podejście zarówno do zabiegów, jak i samego klienta - to praca dla człowieka, jego urody, ale i samopoczucia. To osoba, która swój zawód wykonuje z prawdziwym kunsztem i pasją. Nie jest rzemieślnikiem, a artystą z którym spotkanie dobrze działa nie tylko na urodę ciała, ale i ducha. To osobisty "lekarz", który słucha i ustala odpowiednią kurację pozwalającą na uporanie się z konkretnymi problemami. Uzyskanie pożądanego efektu, jest największym wyzwaniem. Ja zawsze biorę go sobie za główny cel zabiegu, aby spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jakie są Pani plany na przyszłość?

Plany na przyszłość wiążą się z moimi marzeniami, które ciągle inspirują mnie do nowych działań. Konkurs Kosmetyczka Roku jest dla mnie kolejną trampoliną motywacyjną. Jestem pełna nadziei, że najbliższy rok będzie szczególnie inspirujący i rozwojowy.

Raz jeszcze gratulujemy zwycięstwa w konkursie i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.Konkurs Kosmetyczka Roku to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Mogą wziąć w nim udział wszyscy profesjonaliści posiadający wykształcenie kosmetyczne. W tegorocznym konkursie podczas dwudniowego spotkania w ekskluzywnym hotelu Grand Stamary w Zakopanem wzięło udział 20 finalistów (16 "mistrzów województw" oraz 4 dodatkowe osoby z najlepszymi wynikami testu) z całej Polski. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie zabiegu pod okiem jury.

Na uczestniczki finału czekały liczne atrakcje oraz możliwość wypoczynku i spędzenia czasu w gronie najlepszych specjalistów ds. pielęgnacji (również warsztaty ze stylistami gwiazd ds. kreowania wizerunku, wizażu a także make up workshop z marką Kryolan).

Tegoroczna zwyciężczyni oprócz prestiżowego tytułu Kosmetyczki Roku 2017 zdobyła liczne nagrody rzeczowe, w tym nagrodę główną w postaci samochodu osobowego marki Toyota Aygo. Obok samochodu w puli znalazły się także: Kurs makijażu medycznego "Dermacolor Camouflage System" od firmy Kryolan, Voucher o wartości 1 000 zł na zakup kosmetyków Bielenda Professional, a także vouchery pieniężne na zakup kosmetyków Kryolan oraz prenumerata dwumiesięcznika Kosmetologia Estetyczna. Otrzymała również możliwość współpracy z marką Bielenda Professional przy ciekawych, rozwojowych projektach. Dodatkowo każda finalistka uzyskała możliwość publikacji artykułu, w charakterze eksperta, na łamach Kosmetologii Estetycznej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK