Kontrast:

KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychWirtualna UczelniaDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Konstruktor maszyny do wiercenia w szkle

Pan Bogusław Pawlikiewicz, absolwent kierunku zarządzenie i inżynieria produkcji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, opracował i wdrożył do produkcji automatyczną, pionową maszynę do wiercenia szkła. Maszyna została całkowicie zaprojektowana i wyprodukowana przez - Expoglass, firmę z Nysy, której założycielem jest pan Bogusław Pawlikiewicz. Firma powstała niedługo po zakończeniu studiów przez absolwenta PWSZ w Nysie. Pan Bogusław firmę prowadzi we współpracy z bratem.

Projektując maszynę do wiercenia szkła Priam powrócono do starej szkoły inżynierii mechanicznej - maszyn o ciężkich stalowych korpusach, poddanych obróbce cieplnej, tak aby eksploatacja i serwis mogły być wydajne. Maszyna pozwala na długotrwałe, bezproblemowe wiercenie szkła. Główna część maszyny produkowana jest w Nysie, a następnie poddawana obróbce cieplnej i później przetwarzana lokalnie w Polsce. Maszyna prezentowana była pod koniec 2018 roku na jednych z największych targów maszyn szklarskich na świecie - Glasstec 2018 w Dusseldorfie oraz w Poznaniu na Glass 2018. Aktualnie firma prowadzi coraz mocniejszą ekspansję na rynki zagraniczne.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku na kanale YouTube, który pokazuje proces produkcji i cechy automatycznej, pionowej maszyny do wiercenia szkła - Expoglass Priam:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK