Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dzień 1 marca został w 2011 roku ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla oddania hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, Fundacja „Wolność i Demokracja” organizuje, już po raz piąty, projekt biegowo-edukacyjny pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Po raz pierwszy w historii swojej działalności Jednostka Strzelecka 3053 Nysa podjęła decyzję o organizacji Biegu Tropem Wilczym dla wszystkich mieszkańców Nysy. Dystans biegu wynosi 1963 metry. Jest on związany z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, tj. śp. Józefa Franczaka, ps. Lalek, który został zastrzelony 21 października 1963 roku.

Wydarzenie to niesie silne przesłanie patriotyczne i skierowane jest do osób w każdym wieku. Będzie to bieg, w którym nie liczą się miejsca, nie liczy się styl i nie liczy się czas, bo najważniejsze jest oddanie w ten sposób hołdu Żołnierzom Wyklętym. Wasze zaangażowanie w ten projekt może potwierdzić, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

Spotykamy się 1 marca 2017 r. w środę, o godzinie 10:00 w Parku Miejskim w Nysie przy Forcie Wodnym. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek. Liczba miejsc ograniczona (60 miejsc). Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia w dniu biegu przyjmowane będą w Biurze biegu do godz. 9:45 tylko w przypadku wolnych miejsc startowych. Szczegóły w Regulaminie biegu.

Regulamin.pdf

Mapa biegu, Mapa biegu satelitarna

Karta zgłoszeniowa.doc

Karta zgłoszeniowa.odt

 REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik