Kontakt Aktualności Kierunki Student Rekrutacja

Architektura Bezpieczeństwo wewnętrzne Dietetyka Filologia angielska
Filologia germańska
Finanse
i rachunkowość
Informatyka Jazz
i muzyka estradowa
Kosmetologia Pielęgniarstwo Trener osobisty
Psychofizyczne kształtowanie człowieka
Ratownictwo medyczne Zarządzanie
i inżynieria produkcji

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dzień 1 marca został w 2011 roku ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla oddania hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, Fundacja „Wolność i Demokracja” organizuje, już po raz piąty, projekt biegowo-edukacyjny pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Po raz pierwszy w historii swojej działalności Jednostka Strzelecka 3053 Nysa podjęła decyzję o organizacji Biegu Tropem Wilczym dla wszystkich mieszkańców Nysy. Dystans biegu wynosi 1963 metry. Jest on związany z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, tj. śp. Józefa Franczaka, ps. Lalek, który został zastrzelony 21 października 1963 roku.

Wydarzenie to niesie silne przesłanie patriotyczne i skierowane jest do osób w każdym wieku. Będzie to bieg, w którym nie liczą się miejsca, nie liczy się styl i nie liczy się czas, bo najważniejsze jest oddanie w ten sposób hołdu Żołnierzom Wyklętym. Wasze zaangażowanie w ten projekt może potwierdzić, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

Spotykamy się 1 marca 2017 r. w środę, o godzinie 10:00 w Parku Miejskim w Nysie przy Forcie Wodnym. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek. Liczba miejsc ograniczona (60 miejsc). Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia w dniu biegu przyjmowane będą w Biurze biegu do godz. 9:45 tylko w przypadku wolnych miejsc startowych. Szczegóły w Regulaminie biegu.

Regulamin.pdf

Mapa biegu, Mapa biegu satelitarna

Karta zgłoszeniowa.doc

Karta zgłoszeniowa.odt

 
  
Kierunki PWSZ w Nysie: Architektura | Bezpieczeństwo wewnętrzne | Dietetyka | Filologia angielska | Filologia germańska | Język biznesu: angielski | Finanse i rachunkowość | Informatyka | Jazz i muzyka estradowa | Konserwacja i ochrona zabytków | Kosmetologia | Pielęgniarstwo | Psychofizyczne kształtowanie człowieka | Ratownictwo medyczne | Zarządzanie i inżynieria produkcji |
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2017   kontakt z webmasterem
Instytut Architektury i Urbanistyki - architektura, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK