Światowy Dzień Architektury w Nysie

W dniu 9 czerwca Bastion św. Jadwigi w Nysie stanie się centralnym miejscem obchodów Światowego Dnia Architektury. W tym czasie, wszyscy miłośnicy kultury i architektury będą mieli okazję podziwiać liczne wystawy, prezentacje oraz uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach i dyskusjach.
Organizatorem wydarzenia jest Rada Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Instytut Architektury i Urbanistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Oficjalne otwarcie Światowego Dnia Architektury w Nysie nastąpi w piątek, 9 czerwca o godz. 10.00 na dziedzińcu Bastionu Św. Jadwigi. Zwiedzających przywitają organizatorzy - przedstawiciele Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, przedstawiciele PWSZ w Nysie oraz Stowarzyszenia Architektów SARP Oddział Opole. Do późnych godzin wieczornych zainteresowani wezmą udział w planowanych wydarzeniach oraz warsztatach, skierowanych również do najmłodszych. W godzinach popołudniowych tematykę kształtowania współczesnej przestrzeni architektonicznej i urbanistycznej podejmą zaproszeni architekci i eksperci.
W godzinach późnowieczornych, aż do północy, trwać będzie pokaz iluminacji świetlnych obiektów zabytkowych Bastionu Św. Jadwigi.

Przez cały weekend w Bastionie Św. Jadwigi. będzie wystawa pt. "Sylwetka Architekta", złożona z dorobku członków Opolskiej Okręgowej Izby Architektów oraz architektów zagranicznych, jak również prac studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Instytut Architektury i Urbanistyki
PWSZ w Nysie

 REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik