XIII Nyski Festiwal Nauki

Nyski Festiwal Nauki organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie już na stałe wpisał się do najważniejszych regionalnych wydarzeń popularno-naukowych. Organizowany corocznie od 2005 roku przyciąga coraz większą liczbę osób aktywnie uczestniczących w zajęciach popularyzujących naukę oraz prezentujących potencjał i osiągnięcia uczelni. Hasłem przewodnim tegorocznego XIII Festiwalu Nauki były "Nauki Techniczne - technologie przyszłości". W trakcie dwóch dni 27 i 28.09.2017r. w budynkach PWSZ w Nysie odbyło się ponad 110 różnych zajęć realizowanych w formie wykładów, warsztatów, laboratoriów, pokazów i wystaw. Spośród nich można było wybrać np.: warsztaty z programowania wizualnego robotów, warsztaty programowania gier, pokaz projektowania i symulacji linii produkcyjnych, warsztaty z dronem, warsztaty ekonomiczne, pokaz ratowniczo-gaśniczy, warsztaty o zapachu i jego tajemnicach i magii, warsztaty z zabiegów resuscytacyjnych wraz z ćwiczeniami na fantomach czy też wykład "Dress Code - jak się ubrać w sytuacjach publicznych". Oprócz zajęć, których różnorodność pozwoliła uczestnikom poznać wybrane zagadnienia i nowoczesne rozwiązania z obszaru nauk technicznych, nauk o zdrowiu, nauk społecznych i humanistycznych aż po nauki o sztuce, można było również wziąć udział w licznych konkursach i zawodach sportowych.

W tym roku oprócz Instytutów PWSZ w Nysie zajęcia przygotowały również: firma Schattdecor z Głuchołaz, Muzeum Powiatowe w Nysie, Klub Krótkofalowców im. Ziemi Nyskiej oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku im. J. Kozarzewskiego w Nysie.

W tegorocznym Festiwalu wzięło udział ponad 3000 osób, z czego najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z 32 szkół województwa opolskiego i dolnośląskiego. Organizowany przez nyską uczelnię Festiwal Nauki to także okazja do spotkania się z wykładowcami i studentami należącymi do kół naukowych oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni i warunkami studiowania.

Nyski Festiwal Nauki to impreza całoroczna, a jej kulminacja już tradycyjnie przypada na dwa dni września. W trakcie właśnie rozpoczynającego się roku akademickiego PWSZ w Nysie będzie organizować kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu adresowane do wszystkich osób zafascynowanych nauką i techniką.

 

REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik