Collegium Artium - nowe perspektywy

Collegium Artium przeszło lifting - teraz studentom będzie znacznie wygodniej i studiować i odpoczywać między zajęciami. Przyszli architekci mogą korzystać nie tylko z profesjonalnych pracowni, ale także z sal do pracy własnej, wyposażonych w niezbędny sprzęt.

Dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki, prof. Tomasz Malczyk, podkreśla, że zmiany dokonujące się w naszym Instytucie to proces, który celuje nie tylko w podniesienie jakości kształcenia studentów architektury, ale także stworzenia lepszych warunków do studiowania. Tym samym uzyskujemy poziom uczelni akademickich w kraju i poza jego granicami, zarówno w jakości kształcenia i profesjonalizmie nauczycieli akademickich, jak i w indywidualnym podejściu do każdego studenta. Zapewnia to swobodną możliwość kontynuowania przez nich nauki w dowolnym krajowym lub zagranicznym ośrodku akademickim. Wykonaliśmy szereg działań, odnoszących się m.in. do planu zajęć, który umożliwia swobodne dotarcie studentom spoza Nysy oraz w sposób efektywny organizuje czas zajęć i pracy własnej. Dodatkowo otworzyliśmy Atelier, w którym studenci mogą przebywać pracując i rozwijając swoje talenty pod okiem kadry akademickiej. Jest to także rodzaj studenckiej przestrzeni społecznej, która sprzyja tworzeniu relacji między jej użytkownikami. Powstała również oddzielna pracownia malarstwa i rzeźby, a także galeria w przestrzeni publicznej foyer Collegium Artium, siedzibie Instytutu Architektury i Urbanistyki. Ma ona szczególny przekaz, ponieważ będzie miejscem organizacji cyklicznych wystaw prac studentów i ich nauczycieli, a także innych osób z obszaru architektury i sztuki, w tym prac naszych absolwentów, co w przypadku studiów o profilu praktycznym ma wymierne, dydaktyczne znaczenie. Dodatkowo, gdy warunki pogodowe na to pozwolą, można będzie skorzystać z patio, by oddać się sztuce malarstwa plenerowego i wypoczynkowi na łonie natury.

Inicjatorami zmian były władze Instytutu Architektury i Urbanistyki - zgodnie ze stwierdzeniem autorstwa W. Churchila "najpierw my kształtujemy nasze budynki, a następnie one kształtują nas".

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik