Złoty Krzyż Zasługi dla prof. Jerzego Arendta 

Prof. Jerzy Arendt, od wielu lat związany z kierunkiem pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie, otrzymał Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie zostało wręczone 13 kwietnia podczas uroczystej gali Regionalnej Izby Gospodarczej, w Operze Śląskiej w Bytomiu. 

Prof. Jerzy Arendt jest specjalistą II stopnia chirurgii ogólnej. Naukowo zajmuje się zagadnieniami z zakresu patologii, anatomii, chirurgii ogólnej i urazowej. Aktywnie uczestniczy w procesach dydaktycznych w PWSZ w Nysie i SUM, jak również jest autorem ponad 200 specjalistycznych publikacji medycznych w polskich i zagranicznych czasopismach. Pan Profesor jest także autorem wielu patentów, m.in. opracowania opatrunku biologicznego umożliwiającego szybkie krzepnięcie krwi. 

Krzyż Zasługi został ustanowiony w 1923 r. i nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik