Nowe urządzenia i pomoce dydaktyczne dla potrzeb kształcenia kosmetologów

Kolejne nowoczesne urządzenia wykorzystywane w kosmetologii już na wyposażeniu Instytutu Nauk o Zdrowiu PWSZ w Nysie. Studenci kosmetologii będą mogli korzystać z urządzeń w celu nabycia umiejętności i doświadczenia do przyszłego wykonywania zawodu. Na wyposażeniu pracowni kosmetologii nyskiej Uczelni są następujące urządzenia: Radio Frequency, Oxybrazja HEBE, Lipolaser MAXMEDIKA, Medika Premium 2W1 oraz RFrax Lift.

Radio Frequency HEBE to urządzenie emitujące falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, której działaniem biologicznym jest wytworzenie diatermi w obrębie skóry właściwej. W wyniku działania ciepła fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu, a obecne włókna kolagenowe ulegają regeneracji, dając efekt liftu skóry.

Oxybrazja, nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego, gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora. Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej. Podstawowym działaniem oxybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka.

Lipolaser Duo jest urządzeniem wykorzystywanym w zabiegach na ciało. W tym urządzeniu została zastosowana innowacyjna technologia redukcji tkanki tłuszczowej. Do wiązki laserowej o długości 650 nm została dodana podczernień 940 nm, która wspomaga i wzmacnia efekt. Lipolaser modeluje sylwetkę, zredukuje tkankę tłuszczową oraz cellulit.

Medika premium 2w1 - to urządzenie, które łączy w sobie takie funkcje jak promieniowanie podczerwone IR, ultradźwięki oraz dermomasaż. W pierwszej fazie zabiegu skóra zostaje poddana działaniu promieniowania podczerwonego, co powoduje wzrost temperatury w tkankach. Poprawia się metabolizm komórkowy, a produkty przemiany materii są usuwane na zewnątrz przez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy. W drugiej fazie kluczową rolę odgrywają ultradźwięki, które uszkadzają błony komórkowe adipocytów i umożliwiają redukcję cellulitu. Trzecia faza to Dermomasaż, inaczej cellulogia lub masaż próżniowy, to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem, z jednoczesnym zasysaniem fałdu skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Metoda ta polega przede wszystkim na rozbijaniu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie na zmniejszeniu cellulitu.

Rfrax - to urządzenie, które za pomocą mikroigieł przesyła falę radiową na odpowiednią głębokość skóry, dając efekt równomiernego i precyzyjnego podgrzania określonych struktur skóry. Jest to połączenie metody nakłuwania skóry mikroigłami (frakcjonowania) w połączeniu z ogrzewaniem tkanek za pomocą prądu o częstotliwości radiowej. Wytworzenie ciepła w tkankach powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i stymuluje obkurczanie się włókien kolagenowych. Przez kilka tygodni po zabiegu skóra ulega odżywieniu i dotlenieniu. Poprawia się także metabolizm. W efekcie owal twarzy poprawia się, zmarszczki ulegają spłyceniu a zwiotczałe partie ciała – ujędrnieniu.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik