PWSZ w Nysie pozyskała w ostatnich latach rekordowe fundusze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Konferencja prasowa na temat programów unijnych i wsparcia uczelni zorganizowana została w PWSZ w Nysie. Z dziennikarzami spotkali się: Piotr Ziółkowski, Dyrektor Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Kamil Bortniczuk, Poseł na Sejm RP oraz prof. Przemysław Malinowski, Rektor PWSZ w Nysie.

- Od 2016 roku do dziś PWSZ w Nysie uzyskała bardzo duże wsparcie z funduszy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także z instytucji nadzorowanych przez Ministerstwo, jak np. z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – podkreśla Rektor PWSZ, prof. Przemysław Malinowski.

Dyrektor Biur Programów i Przedsięwzięć Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazał w Nysie informacje na temat wdrażania „Konstytucji dla Nauki” nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Poinformował także o programach nyskiej Uczelni, które uzyskały dofinansowanie w ostatnich latach.

Na zadania inwestycyjne - budowlane PWSZ w Nysie otrzymała wsparcie w kwocie ok. 11 mln zł. Pozyskano dofinansowanie na przebudowę obiektu dydaktycznego przy ul. Głuchołaskiej (hala PWSZ w Nysie) w kwocie 400 tys. zł. PWSZ w Nysie znalazła się także w gronie najlepszych 10 uczelni w Polsce o profilu zawodowym, które otrzymały dodatkowy 1 mln zł na wsparcie kształcenia praktycznego.

Nyska Uczelnia otrzymała też dofinansowanie na realizację sztandarowych programów dotyczących kształcenia i edukacji wśród dzieci, młodzieży i seniorów: 300 tys. zł na Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców oraz 800 tys. zł na Kształcenie Ustawiczne Seniorów.

Uczelnia w Nysie pozyskała także fundusze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju PWSZ w Nysie na kwotę ponad 13 mln zł, m.in. na realizację swojego programu pięciu dodatkowych kompetencji dla studentów i pracowników uczelni.

Dyrektor Piotr Ziółkowski podkreślił, że w ostatnich latach odnotowano 11 procentowy wzrost subwencji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, dzięki któremu możliwy był wzrost wynagrodzeń dla pracowników oraz dalszy rozwój Uczelni.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik