Kontrast:

Wyróżnienie za działalność na rzecz UTW

Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z UTW - dr inż. Piotr Bernat z UTW został wraz z Burmistrzem Nowej Rudy - Tomaszem Kilińskim wyróżniony przez Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obu Panom Kapituła przyznała tytuł Honorowego członka NUTW. Panu dr. P. Bernatowi w uznaniu dorobku w zakresie funkcjonowania i rozwoju UTW w Nowej Rudzie, który „jako pełnomocnik Rektora PWSZ w Nysie ds. współpracy z UTW od 2012 r wspiera działalność noworudzkiego środowiska seniorów w aspekcie merytorycznym i organizacyjnym a rezultatem jego osobistego zaangażowania i kompetencji jest systematyczne rozszerzanie zakresu działalności UTW w Nowej Rudzie oraz integracja środowisk senioralnych, w tym ponadregionalna i transgraniczna”. - fragment Laudacji.

W laudacjach można było usłyszeć wiele ciepłych słów skierowanych pod adresem wyróżnionych, a dla dr. Piotra Bernata słuchacze NUTW przygotowali dodatkowo orację laudacją napisaną trzynastozgłoskowcem. Były oczywiście kwiaty, podziękowania i życzenia.

Całość miała piękną i bogatą oprawę, gdyż oprócz wykładu inauguracyjnego, który wygłosiła dr hab. Bożena Józefów-Czerwińska, był występ górniczej orkiestry pod dyrekcją Marka Bieli, tradycyjne Gaudeamus w wykonaniu chóru CANTARE (NUTW) pod batutą Renaty Kozik, prezentacja tańców ludowych w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda” (choreografia Ewy Miś-Krzemińskiej) oraz koncert znanych piosenek filmowych i operetkowych w wykonaniu Danuty Gołdon-Legler. Wydarzenie miało miejsce 14.09.2020 w Nowej Rudzie Słupcu.

TV Kłodzka relacja z inauguracji roku akademickiego NUTW

Noworudzianin, nr 446, 18-24 września 2020, str. 14-15 relacja z inauguracji roku akademickiego NUTW
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2021. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik