Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Medycznych - kierunek ratownictwo medyczne

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Pokaz COR

W dniu 20. 11. 2019 na parkingu Collegium Medicum PWSZ w Nysie odbyła się symulacja zdarzenia opisująca współpracę ratowników medycznych i ratowników górskich. Scenariusz zakładał, że dwóch paralotniarzy w trakcie wykonywania ewolucji powietrznych, wskutek nagłego załamania pogody ulega wypadkowi, w efekcie którego obaj zawisają na linii wysokiego napięcia - w tej roli drzewo przy parkingu :-) Po odcięciu "prądu" przez strażaków poszkodowani zostali ewakuowani na dół, gdzie została im udzielona pomoc, najpierw przez obecnych na miejscu ratowników (górskich i strażaków), a następnie przez ratowników medycznych z dwóch zespołów ratownictwa medycznego. W każdą rolę wcielili się studenci ratownictwa medycznego, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej COR.

Pokaz został przeprowadzony z bardzo dużym zaangażowaniem, dynamiką i dbałością o realizm zdarzenia. Osobom nie związanym z ochroną zdrowia przybliżył problemy z jakimi muszą borykać się funkcjonariusze służb ratunkowych, a studentom pozwolił zdobyć doświadczenie, które będzie procentować w pracy zawodowej.

Dr Ireneusz Barziej

 


Wydział Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    kontakt z webmasterem:
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK