Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

Uczelnia Student Biuro Karier AIP

Zawodowcy z Nysy

Magdalena Sowa, absolwentka kierunku kosmetologia (2009 r.), prowadzi firmę kosmetyczną Este Group, zajmuje się szkoleniami kosmetycznymi oraz wyposażaniem salonów kosmetycznych.

- Jaki kierunek Pani studiowała?
Skończyłam licencjat z kosmetologii, studia magisterskie z biotechnologii oraz studia podyplomowe z pedagogiki.

- Proszę opisać specyfikę Pani działalności gospodarczej
Powadzę firmę kosmetyczną Este Group, która zajmuje się wyłącznościową dystrybucją w Polsce marki kosmetycznej Freihaut, peelingów chemicznych Perfect Image a także marek własnych: lakierów hybrydowych COLORISTA oraz produktów do stylizacji i aplikacji rzęs Elashes. Este Group zajmuje się szkoleniami kosmetycznymi oraz wyposażaniem salonów kosmetycznych.

- Czy w czasie studiów i potem przed założeniem działalności była Pani zatrudniona w jakiejkolwiek formie (odbywał/a staż lub praktykę)?
Tak oczywiście, zarówno w czasie studiów magisterskich, jak i rok po ich zakończeniu pracowałam w salonie kosmetycznym w miejscowości, z której pochodzę. Przeprowadziłam się do Wrocławia, gdzie zostałam zatrudniona jako nauczyciel zawodu w studium kosmetycznym, jednocześnie pracując w hurtowni kosmetycznej. Kolejnym krokiem było już rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

- Czy korzystała Pani z jakiegoś wsparcia zakładając własną firmę?
Jeśli chodzi o wsparcie finansowe, to do wszystkiego doszłam sama, oczywiście ogromnym wsparciem zawsze byli i są moi rodzice oraz obecny partner, ale według mnie do "sukcesu" dochodzi się ciężką pracą.

- Na czym polega Pani praca? Jak wygląda dzień pracy?
Pracę oficjalnie rozpoczynam od godziny 9, kiedy otwieram biuro (nieoficjalnie od momentu kiedy otworzę oczy). Dwie pierwsze godziny, to praca przy komputerze: maile, zamówienia, firmowe portale społecznościowe, itp. Następnie rozpoczynam pracę w terenie, jadę na umówione spotkania/szkolenia do godziny ok. 18 po czym wracam do biura i kolejny czas spędzam przy pracy komputerowej. Zdarzają się całe dnie poświęcone wyłącznie szkoleniom bądź wyjazdom np. przy otwieraniu nowych, firmowych Este Salonów. Pracę oficjalnie kończę około godziny 20.

- W jakim stopniu studia przygotowały Panią do wykonywanego zawodu? W jaki sposób Uczelnia pomogła Pani w ścieżce kariery?
Przede wszystkim dały mi największe narzędzie mojej pracy tzn. wiedzę, bez niej tak daleko bym nie zaszła.

- Co doradziłby Pani obecnym studentom swojego kierunku?
Aby czerpali garściami przekazywaną przez pedagogów wiedzę, aby byli wytrwali i dążyli do realizacji swoich celów.

- Jakie są Pani plany zawodowe, jakie wyzwania biznesowe stawia sobie Pani za cel?
Kolejnym etapem działalności Este Group jest wprowadzenie własnej marki kosmetycznej oraz rozwijanie ogólnopolskiej dystrybucji.

- Jakie są Pani pasje/hobby/zainteresowania? Czym zajmuje się Pani w wolnym czasie?
Moją pasją jest moja praca, która sprawia mi ogromną przyjemność. Czasu wolnego mam bardzo mało, wykorzystuję go na podróże oraz dla rodziny i przyjaciół.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie © 2012    kontakt z webmasterem:
Zobacz nasz profil na FACEBOOK