Kontrast:
Biuro Karier i Badania Rynku Pracy

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

2019.10.28 Podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Karier 2019

W dniach 21-25.10.2019 r. w PWSZ w Nysie odbyła się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

W tym roku wydarzenie było skierowane nie tylko do studentów i absolwentów naszej Uczelni, ale także do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz szkolnych doradców zawodowych.

Biuro Karier PWSZ w Nysie, RCTWiTI PWSZ w Nysie razem z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Hufcem Pracy w Nysie zorganizowało szereg wydarzeń nawiązujących do głównego hasła wydarzenia „Pasja Profesja Powołanie”.

Tydzień Kariery rozpoczął się warsztatami dla szkolnych doradców zawodowych i pedagogów pn. „Narzędzia konstruktywistyczne w pracy profesjonalnego doradcy”. Spotkanie odbyło się w sali Senatu PWSZ w Nysie.

We wtorek razem z Wydziałem Nauk Technicznych PWSZ w Nysie (kierunek Architektura) gościliśmy uczniów z Liceum Humanistycznego z Nysy na warsztatach z pasjonatem Prodziekanem mgr inż. Marcinem Zdanowiczem pt. "Budowanie modeli architektonicznych".

W kolejnych dniach odbyły się się m.in. warsztaty dla młodzieży oraz dni otwarte w PUP w Nysie, w Biurze Karier PWSZ w Nysie i w Młodzieżowym Centrum Kariery w Nysie.

Na zakończenie OTK 2019 odbył finał „CHALLENGE PASJA KLUCZEM DO SUKCESU". Celem wyzwania było zachęcenie uczniów do budowania swojej kariery zawodowej w oparciu o posiadane pasje i zainteresowania. Każda osoba podejmująca wyzwanie musiała przygotować 2-3 minutowy materiał filmowy przedstawiający pasję życiową wraz z propozycją wykorzystania przedstawionej pasji na możliwości zawodowe.

Wyzwanie podjęli uczniowie 6 szkół:

  • Zespół Szkół w Głuchołazach
  • Zespół Szkół – Liceum Ogólnokształcące w Paczkowie,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie Carolinum,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie,
  • Zespół Szkół w Otmuchowie,
  • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.

W spotkaniu uczestniczył zespół Mentorów, których zadaniem było wsparcie młodzieży.

W roli Mentorów:

- Prorektor ds. nauki i rozwoju prof. PWSZ w Nysie Tomasz Drewniak,

- Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz,

- członek Zarządu Powiatu Joanna Burska,

- zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz,

- naczelnik Wydziału Oświaty Gminy Głuchołazy Krystyna Kubiszyn,

- prezes Zarządu NRIG Zbigniew Majka,

- prezes Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu Antoni Hassenbek,

- dyrektor PUP w Nysie Małgorzata Pliszka.

 

Dziękujemy Partnerom za współudział, a wszystkim uczestnikom za pełne zaangażowanie!

Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK