Studenci świętowali

Gooral, DJ Adamus, Alyson Vane, ArtNika i Gang Punk to gwiazdy, które wystąpiły podczas pierwszego dnia Juwenaliów PWSZ w Nysie. Plenerowa impreza odbyła się na Forcie Wodnym w czwartek, 8 maja.

Święto studentów PWSZ w Nysie rozpoczęło się od Wielkiego Grillowania. Natomiast pierwsi artyści na scenie pojawili się po oficjalnym rozpoczęciu Juwenaliów. Otwarcia dokonała JM Rektor PWSZ w Nysie prof. Zofia Wilimowska oraz Sekretarz Urzędu Miejskiego w Nysie Pan Michał Baziuk, który przekazał na ręce przewodniczącej Samorządu Studenckiego Klaudii Gołąb symboliczny klucz do bram miasta. Tym samym Studenci PWSZ w Nysie otrzymali zgodę na rozpoczęcie dwudniowej zabawy. W swoich wystąpieniach prof. Zofia Wilimowska oraz Michał Baziuk życzyli studentom udanej i bezpiecznej zabawy. Jednocześnie Rektor pochwaliła żaków PWSZ w Nysie za ogólnopolskie osiągnięcia sportowe. W dowód uznania prof. Zofia Wilimowska przemawiała z zawieszonymi na szyi medalami, które wywalczyli żacy zdobywając mistrzostwo Polski w piłce siatkowej oraz w tenisie stołowym, a także mistrzostwo województwa opolskiego w piłce nożnej. Po oficjalnych wystąpieniach na scenie zagościł zespół Gang Punk. Jego skład w stu procentach tworzą studenci PWSZ w Nysie. Następnie na juwenaliowej estradzie rewelacyjny koncert dała krakowska grupa Alyson Vane.

Męską część publiczności, ale nie tylko, zachwycił profesjonalny występ tańca na rurze, który wykonały dziewczyny z grupy ArtNika Nysa. Co ciekawe chętni z publiczności mogli wziąć udział w krótkim szkoleniu i też zatańczyć na rurze. Nagrodą dla odważnych był miesięczny karnet na profesjonalne zajęcia z grupą ArtNika. Cały pokaz wyglądał artystycznie.

Po występie tanecznym przyszedł czas na koncert długo oczekiwanej przez studentów gwiazdy – GOORALA. Ten producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną zagrał specjalny koncert dla nyskich studentów, który zakończył się bisami i głośnymi owacjami. Następnie na scenie pojawił się DJ ADAMUS - znany polski DJ, producent muzyczny, dziennikarz oraz juror w programie TV Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo”. Adamus grał dla nyskich żaków aż trzy godziny. Na zakończenie tanecznego świętowania zagrał DJ YOUNG. Całość plenerowych koncertów zakończyła się o godzinie drugiej nad ranem.

Co ważne, obecni podczas Juwenaliów ratownicy medyczni oraz licencjonowani pracownicy agencji ochrony nie interweniowali ani razu. Tym samym można stwierdzić, że pierwszy plenerowy dzień Juwenaliów PWSZ w Nysie przebiegł wręcz perfekcyjnie, pod znakiem udanej i bezpiecznej zabawy.

Dodajmy również, że obok juwenaliowej sceny swoje plenerowe studia ustawiły dwie rozgłośnie radiowe – Radio Park z Kędzierzyna Koźla oraz Radio Nysa. Tym samym słuchacze byli informowani na bieżąco o tym, co działo się na Forcie Wodnym.

Dziś (9.05) drugi, klubowy dzień Juwenaliów PWSZ w Nysie. Zapraszamy studentów, mieszkańców i turystów do klubu Aqarium na studenckie party.

Więcej zdjęć!

Bartosz Bukała
rzecznik prasowy uczelni

Opublikowano: 9-05-2014

 


REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik