KontaktAktualności instytutoweAktualności uczelnianePrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - architektura

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Architect Challenge Day 2017

31 maja odbył się Architect Challenge Day. Wydarzenie to było skierowane do wszystkich studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Projekt polegał na zrealizowaniu formatu "od pomysłu do rzeczywistego obiektu" w ramach współzawodnictwa - architektonicznych zawodów. To cykliczne wydarzenie każdego roku podejmuje inną problematykę. Zawsze studenci otrzymują konkretne zadanie, czyli temat projektu i materiał, z jakiego musza go wykonać. W ubiegłym roku tematem były mosty, a materiałem było wszystko, co pochodzi z recyclingu. W tym roku studenci mieli zaprojektować i wykonać MEBLE MIEJSKIE, a zadanym materiałem była WIKLINA. W ramach wydarzenia prowadzone były wykłady, zajęcia projektowe oraz praktyczna realizacja zaprojektowanych tematów. Dodatkowo wydarzenie jest formą integracji środowiska czynnie działających architektów i studentów architektury w celu wzmacniania relacji Mistrz-Uczeń. W tym roku gośćmi zawodów byli przedstawiciele Opolskiej Izby Architektów oraz projektanci z Nysy. Dbając o wysoki poziom wydarzenia, zaprosiliśmy do udziału artystów plastyków i konstruktorów, tak aby nasze prace nie tylko wyróżniały się w ujęciu architektonicznym, ale również niosły wysokie wartości użytkowe w ujęciu konstrukcyjnym oraz artystyczne w ujęciu wartości wzornictwa przemysłowego. Wydarzenie w formie współzawodnictwa realizuje program nauczania w zakresie projektowym i wykonawczym. W obecnej edycji konkursu realizowano siedem projektów, udział wzięło ok. 55 studentów, ośmiu architektów jako opiekunów lub członków drużyn, dwóch artystów plastyków i dwóch konstruktorów. Prace zostały przedstawione w ogólnopolskich programach telewizyjnych na antenie TVP1. Prace zostaną przekazane w formie wystawy promującej IAiU PWSZ w Nysie do Starostwa Powiatowego w Nysie, gdzie już niebawem będzie można je oglądać.

Informacje medialne - 31 maja, 1 czerwca:
http://www.pwsz.nysa.pl/index.php?p=1,2&ak=2,5880,0

mgr inż. arch. Michał Kaczmarzyk
Instytut Architektury i Urbanistyki

 Instytut Nauk Technicznych - kierunek architektura, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2017    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK