Uniwersytety Trzeciego Wieku

UTW Złoty Stok

12.05.2018 w Złotym Stoku odbył się VI Marsz Nordic Walking studentów UTW Wejherowo-Złoty Stok. UTW Złoty Stok w porozumieniu z UTW Nowa Ruda pełnił funkcję organizatora lokalnego. Dodajmy, że marsz ma charakter ogólnopolski i międzynarodowy.

W Marszu udział wzięli seniorzy skupieni w UTW Złoty Stok i UTW Nowa Ruda oraz seniorzy z czeskiego Jawornika sąsiadującego ze Złotym Stokiem. W sumie w marszu udział wzięło ponad 200 seniorów, co bardzo cieszy. Na zakończenie marszu zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i biesiadnych. Ten punkt programu spotkania seniorów z trzech miast jest jednym z przykładów włączenia się seniorów skupionych w UTW w obchody 100-lecia odzyskania przez Polaków niepodległości.

W marszu udział wzięli uczniowie ze szkoły średniej w Nowej Rudzie wraz ze swymi opiekunami.

Marsz otworzyła i gości przywitała Pani Grażyna Orczyk  Burmistrz Złotego Stoku. W swoim wystąpieniu nawiązała do roli jaką UTW pełni w lokalnym środowisku.  Z kolei Pani Karolina Popiel prezes UTW Nowa Ruda stwierdzała, że współpraca między UTW i ze środowiskiem daje satysfakcję wszystkim zaangażowanym w realizację różnorodnych przedsięwzięć, jak choćby dzisiejsze spotkanie, które jest ważnym wydarzeniem społeczności lokalnych i ma wymiar integracyjny międzyśrodowiskowy i międzypokoleniowy. W imieniu seniorów z Czech głos zabrała Pani Ivana Konecna. Mówiła o potrzebie częstszych kontaktów zaprzyjaźnionych stron. Gospodarzy reprezentował Zarząd UTW w składzie: Krzysztof Babis-prezes, Cecylia Jureczek –wiceprezes, Krystyna Ujejska -sekretarz-odpowiedzialna była za przygotowanie marszu NW, Zofia Frankowicz-skarbnik, Helena Babis -członek zarządu, a gości przywitał Pan Krzysztof Babis Prezes UTW.  Z kolei Pan dr Piotr Bernat podkreślał znaczenie działalności UTW w kontekście otoczenia bliższego i dalszego, co pokazuje rolę UTW w swoim środowisku i w życiu społeczeństwa. Uczestnikom życzył udanego marszu i niezapomnianych wspomnień z polsko-czeskiego spotkania.

Organizatorom gratulujemy inicjatywy, a uczestnikom zaangażowania i aktywności.

dr inż. Piotr Bernat
Koordynator ds. współpracy z otoczeniem społecznym
PWSZ w Nysie

 


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK